Haber

3.500 Engelli Öğretmenin Ataması İçin Başvurular 3 Nisan’da Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmenin atanacağını duyurdu. Başvurular 3-7 Nisan ortasında alınacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, Engelli Kamu Görevlisi Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2020 veya 2022 yılında yapılacak EKPSS sınavında 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecektir. Her iki yıl için de EKPSS puanı olan adaylar yüksek olan EKPSS puanı ile başvuru yapacaklardır.” bilgisini paylaştı.
Randevu başvuruları 3 Nisan’da başlayacak ve 7 Nisan Cuma günü saat 16.00’da sona erecek. 12-15 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında seçimler yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru “personel.meb.gov.tr” adresinde ilan edilecektir.
Atamaların 25 Nisan’da yapılacağını açıklayan Bakan Özer, “Daha önce de duyurduğumuz gibi 8 Mayıs’ta 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Ataması yapılan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibariyle göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.” dedi. (BSHA)

haber-lalapasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu