Haber

Bursa Okullararası Yıldızlar Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Başardı

Türkiye Okul Sporları Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan Liselerarası Yıldızlar Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’na Bursa’yı temsilen katılan öğrenciler başarılı sonuçlar elde etti.

Bünyesinde 213 lisanslı bilek güreşi sporcusu bulunan Salih Şeremet Ortaokulu, yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorilerinde önce Eskişehir’de düzenlenen grup müsabakalarında, ardından 12-13 Haziran tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen turnuvada başarılı sonuçlar elde etti.

Beden eğitimi öğretmenleri Nisan Uzun ve Serkan Lider gözetiminde düzenlenen Ortaokul Yıldızlar Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası maçlarına Salih Şeremet Ortaokulundan üç, Atatürk Ortaokulundan iki ve İnegöl Kocatepe Ortaokulundan bir sporcu olmak üzere 6 sporcu katıldı.

Yarışmalar sonunda kendi ağırlıklarında sağ ve sol kolda mücadele eden Salih Şeremet Ortaokulu öğrencisi Uğur Bektaş Türkiye 2.’si Sercan Sakız ve Yunus Cemil Göktürk Türkiye 2.’si Berat ve Burak Çoşkun Atatürk Ortaokulu’ndan kardeşler üç Türkiye birinciliği, bir Türkiye birinciliği, İnegöl Kocatepe Ortaokulu öğrencisi Alişan Abdül de Türkiye birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü elde etti. Bursa bu sonuçlarla en çok madalya kazanan ve birinci olan il oldu.

İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve beden eğitimi öğretmeni Nisan Uzun işbirliğiyle sporcularını hazırlayan Salih Şeremet Ortaokulu, milli takımlara çok sayıda bilek güreşi sporcusu yetiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

habergonen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu