Haber

Çadır Kent, Deprem Bölgesinin Yaralarını Saracak

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından başlattığı yardım çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve yardım tırlarını ulaştıran Belediye, şimdi de Hatay’ın İskenderun ilçesinde 70 bin metrekarelik alanda “Çadır Kent” kuruyor. Alan, depremzedelerin barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili yerle bir eden 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgenin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a arama kurtarma grubu ve yardım tırlarını ulaştıran belediye, şimdi de Hatay’ın İskenderun ilçesinde ‘Çadır Kent’ kuruyor. Toplam 70 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan 34 bin metrekarelik Çadırkent’in ilk etabında; 250 çadır, 54 konteyner, 11 endüstriyel jeneratör ve aydınlatma, tuvalet, duş, yemekhane ve mutfak olacak. Böylece deprem bölgesindeki vatandaşların barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Çalık: Yardım ve dayanışmayla yaralarımızı saracağız

Depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü, yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla deprem bölgeleri için tek yürek oldu. Pazar Afet Sonrası Lojistik Temel Merkezi ve Kapalı Barınma Bölgesi’nde toplanan yardımları depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a gönderdik. Binlerce gönüllü komşumuz, gruplarımızla birlikte canla başla çalışarak yardımlarını ulaştırmaya, paketlemeye ve yardım tırlarımıza yüklemeye devam ediyor. Yardım tırlarımız dolarken, hakikat deprem bölgesine doğru yola çıkıyor. Bir yandan arama kurtarma grubumuz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Hatay’da deprem bölgesine ulaşan ekiplerimiz, depremden etkilenen vatandaşlarımızın güven içinde kalabilmeleri için Çadır Kent’i kurmaya başladı. Mutfağımızı da buraya kuracağız. Yardım ve dayanışma ile yaralarımızı saracağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

honazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu