Haber

Terme Müftüsü Ergül’den Regaip Kandili mesajı

Terme İlçe Müftüsü Ömer Ergül, aç aylar ve Regaip Kandili için mesaj yayınladı.

Ergül, yaptığı açıklamada, her yıl gelen üç aylara manevi yenilenme mevsimi olarak girmenin sevincini, huzurunu ve memnuniyetini yaşadıklarını belirtti.

Bayramla biten mübarek bir döneme girdiğimize işaret eden Ergül, “Üç aylar bir rahmet, mağfiret ve rahmet mevsimi, hayatımızı yeniden gözden geçirmemizi sağlayan bir gönül iklimi, manevi şevkin daha yoğun olduğu, sarsılan manevi dünyamızı ve kalbimizi onaracağız.Dilimizde arzu, istek, hırs, ihtiras anlamlarına gelen Regaip, geleceğe yönelik istek ve arzularımızı, hırs ve tutkularımızı yeniden gözden geçirme fırsatı veren mübarek bir gecedir. bize tüm menfaatlerimizi ve regaiblerimizi Rabbimiz’e yöneltmemiz gerektiğini hatırlatır.” ifadeleri kullandı.

Türk milletinin ve İslam aleminin kandilini kutlayan Ergül, şunları söyledi:

“Merhamet, mağfiret ve merhamet iklimi, ülkemizden başlayarak tüm insanlığı dalga dalga saracak, İslam aleminde akmaya devam eden kan, ortak barışı tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlık bir an önce duracaktır.” insanlığın yerini huzur ve sükûnete bırakacak 26 Ocak Perşembe günü gerçekleştireceğimiz Regaip Kandili gecesinde tüm kardeşlerimizi camilerimize, ikindi ve yatsı namazlarının ortasında düzenleyeceğimiz programa davet ediyorum. tarihi Pazar Camii’nde.”

geyve-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu