Haber

Vadi Doğa Nas Sar Arama Kurtarma Ekibi enkazdan 40 kişiyi kurtardı

Arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için Van’dan Adıyaman’a giden Vadi Tabiat Nas Sar Arama Kurtarma Timi, diğer görevlilerle birlikte çöken binaların enkazından 40 kişiyi kurtardı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Depremde en çok hasar gören iller arasında yer alan Adıyaman’a gönüllü olarak giden 32 kişilik Vadi Tabiat Nas Sar Arama Kurtarma Grubu, AFAD ekipleriyle koordineli çalışması sonucunda 40 kişiyi enkaz altından kurtardı.

Vadi Doğası SporKulüp Başkanı Ömer Demez, ülkenin asrın sarsıntısını yaşadığını söyledi.

Depremzedelere yardım için tüm Türkiye’nin tek yürek olduğunu anlatan Demez, şunları kaydetti:

“Vadi Tabiat Nas Sar Arama Kurtarma Timi olarak ilk gün Adıyaman deprem bölgesine gittik. İlk gün enkazdan 7 kişiyi kurtardık. Daha sonra AFAD gruplarıyla koordineli çalışarak 40 kişiyi deprem bölgesine getirdik. Arama kurtarma faaliyetlerimizi grubumuzla birlikte yürütüyoruz.Kurtardığımız her can bizi yaşatıyor.Zamana karşı yarışıyoruz. Kulübümüzün toplayıp deprem bölgesine gönderdiği yardımları da dağıtıyoruz. Acıtıyor. Bu felaketi anlatacak kelime bulamıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu